Daži interesanti fakti par kāršu spēli Blackjack

Blackjack, blekdžeks, acīte jeb 21 – sauc šo spēli kā vēlies, bet tās īpašo vietu galda spēļu saimē tas nemainīs. Blekdžeks ir viena no populārākajām kāršu spēlēm, kas mūs pavada jau piecus gadsimtus – vismaz tik tālu mēs varam izsekot blackjack vēsturei. Spēles popularitāte šo gadsimtu laikā nav mainījusies, tāpēc ir vērts par šo spēli uzzināt ko vairāk!

  • Vai zini, kas ir kopīgs blekdžekam un Donam Kihotam? Migels de Servantess – rakstnieks, kurš radījis neparasto bruņinieku Donu Kihotu, izrādās, ir pirmais, kurš rakstiski pieminējis blackjack spēli. Šī kāršu spēle esot pieminēta kādā 17. gadsimta sākumā tapušā stāstā.
  • Izrādās, tas nav mīts, ka blekdžeka spēlē palīdz kāršu skaitīšana. Lai gan blackjack noteikumi pret kāršu skaitīšanu tiešā veidā nevar cīnīties, ik pa brīdim kazino izdomā dažādus papildnosacījumus, lai tomēr kāršu skaitīšanas iespējamību samazinātu. Taču, iespējams, ka ar laiku šī problēma pazudīs pati no sevis kopā ar tradīciju blackjack partijas spēlēt ar īstām kārtīm – proti, internetā, spēlējot blekdžeku, kāršu skaitīšana diemžēl nepalīdz.
  • Blackjack noteikumi nav tikai tas, kāda ir spēles gaita – nē, jau no pagājušā gadsimta 60-tajiem gadiem iespējams iepazīt literatūru, kur izlasīsiet noteikumus un stratēģijas, kā blekdžeka spēlē laimēt. Tas ir vēl viens pierādījums, ka blekdžeks nav laimes spēle!
  • Vēl jo vairāk – gudrie matemātiķi pat esot izskaitļojuši, cik ļoti blekdžeks nav laimes spēle, jo iespēja nejauši tikt pie kāršu kombinācijas ar summu 21, esot tikai 4,8 procenti. Tas ir ļoti maz, taču, izvēloties pareizo stratēģiju, domājot līdzi un konsekventi spēlējot, uzvaras iespējas var palielināt par desmit reižu!

Iespējams, kādam liksies, ka daudzi blekdžeka spēlmaņi ir vārguļi, jo dažkārt ātri padodas. Ja jūs redzat ko tādu, visticamākais, ka jums ir darīšana ar ļoti profesionālu blackjack spēlmani, jo ir cilvēki, kuri jau pēc pirmās iegūtās kāršu kombinācijas galvā izskaitļo sava turpmākās uzvaras ieceres, tāpēc netērē laiku spēlē, kur jau no sākta gala jaušams, ka uzvaras iespējamība ir ļoti maza. Ne vienmēr mest plinti krūmos ir slikta lieta!