Ikdienas situācijas, kas neļauj ietaupīt naudu

Naudas tērēšana, protams, ir krietni vieglāka par naudas taupīšanu, tāpēc ļoti bieži mēs sev uzdodam jautājumu par to, kur aiziet visa mana nauda? Jā, ir dažādi rēķini par dzīvokli, automašīnu, komunālajiem pakalpojumiem, tāpat daļa līdzekļu aiziet bērnu uzturēšanai un citiem izdevumiem, bet vai visi Tavi ikdienas tēriņi ir pamatoti? Vai esi analizējis savu budžetu un to, kam un cik daudz naudas Tu ikdienā tērē un kā varētu ietaupīt? 

Lai ietaupīt naudu būtu vieglāk, pievērs uzmanību ikdienas situācijām, kurās naudas tērēšanu vajadzētu nopietni izvērtēt.

  1. Komisijas maksas bankomātos

Ja ikdienā norēķinies ar skaidru naudu, noteikti to ņem no savas bankas vai tās sadarbības partneru bankomātiem, pretējā gadījumā par naudas izņemšanu no cita bankomāta Tev tiks piestādīta komisijas maksa, kas mēdz sasniegt pat vairākus eiro. Tieši šāda veida izmaksas mēneša laikā var veidot gana lielu summu, tāpēc skaties uzmanīgi, kur Tu iztērē savu naudu!

  1. Ēšana ārpus mājas

Ietaupīt naudu uz pārtiku un ēšanu var dažādos veidos, tomēr viens no būtiskākajiem – samazināt reizes, kurās tiek ēsts ārpus mājas. Paša taisītā zupa Tev izmaksās mazāk nekā restorānā pagatavotā, tādēļ ieplāno laicīgi savu nedēļas ēdienkarti, turies pie tā un ievērojami samazini savus izdevumus!

  1. Zāles abonements

Ja esi nolēmis paskatīties uz savām finansēm un ietaupīt naudu, noteikti pievērs uzmanību tādai lietai kā trenažieru zāles abonements – vai Tu to izmanto pilnā apmērā? Šāds abonements nav no lētākajiem un gada griezumā tas sastāda samērā lielu naudas summu, tādēļ apsver, vai to izmanto pietiekamā apjomā un varbūt ir iespējas samazināt tā cenu.

  1. Maksa par datu izmantošanu

Kā zināms, mobilo un interneta sakaru nodrošinātāji piedāvā dažāda veida pakalpojumus, bet tiem ir arī konkrēti limiti, kurus pārsniedzot, Tev ir jāmaksā ievērojami vairāk. Vai esi maksājis par to, ka esi pārtērējis internetu? To Tev nevajadzētu darīt, jo šobrīd ir pieejami dažādi piedāvājumi, kas būs atbilstoši tieši Tavām vajadzībām.

  1. Kafija

Rīta kafija ir svarīga, tomēr izvēlies, vai tās dzeršana ārpus mājas vai darba Tev tiešām ir vajadzīga! Ja, piemēram, kafija kādā no kafejnīcām maksā apmēram 3 eiro un Tu to dzer katru dienu, tas nozīmē, ka nedēļā Tu iztērē 15, bet mēnesī jau 60 eiro. Ja esi nolēmis ietaupīt naudu, noteikti apsver savus kafijas dzeršanas paradumus.

  1. Ātrie kredīti

Ātrie kredīti ir īstermiņa kredīti, kuri visbiežāk tiek ņemti internetā. Arī ātrajiem kredītiem ir vairāki veidi – SMS kredīti, patēriņa kredītu, kredītlīnijas un pirmie kredīti bez procentu maksas. Ātrie kredīti ir maksas pakalpojums, bet pirmais kredīts bez pārmaksas ir bezprocentu risinājums. Jums vajadzētu salīdzināt aizdevējus un aizņemties no tā aizdevēja, kurš izsniedz pirmo kredītu bez procentu maksas par komisiju un procentiem. Tā rezultātā, Jums būs atgriez tikai paņemtā summa bez procentiem.

Šādi var uzskaitīt vēl daudz un dažādus veidus, kur mēs ikdienā iztērējam vairāk kā vajadzētu, bet, ja vēlies ietaupīt naudu, pievērs uzmanību saviem izdevumiem un ienākumiem, noliec prioritātes un dari visu, lai sasniegtu savu mērķi!